LAT   РУС   ENG  
GALVENĀ LAPA
MŪSU PROJEKTI
TEMPLIEŠI ŠODIEN
GALERIJA
LINKI
KONTAKTI
 
BRUŅINIEKU SKOLA
 
 
             Templieši šodien
 
 
 
rdre Souverain et Militaire du Temple de Jérusalem – senākais garīgais bruņinieku ordenis Eiropā, kas radies vēl 1118 gadā un bija aizliegts 1312 un atkal atdzimis 1807 gadā, kad no to bija atjaunojis imperators Bonoparts. Kopš tiem laikiem ordenis eksistē publiski un turpina pildīt vēl 1118 gadā tam uzticēto misiju – svētceļnieku un kristiešu svētnīcas aizsardzība visā pasaulē, kā arī sniegt palīdzību svētceļniekiem, kas meklē ceļu uz jauno Jeruzalemi vīnu garīgajos meklējumos.

    Mūsdienu garīgā bruņniecība, saglabājot senos kanonus, nenoliedz mūsdienu realitāti un adoptē ordeņa darbību šodienas sabiedriskām un ekonomiskām reālijām. Šodienas bruņinieki nevalkā bruņas, taču svinīgajos pasākumos, virs smokingiem viņi uzvelk baltos apmetņus ar krustu, gluži tāpat kā to darīja viņu pirmsteči 900 gadus atpakaļ. Šodien no ordeņa tiek prasīta jauna sapratne par mūsdienu bruņniecību. Bruņinieks – vispilnīgākais garīgā un fiziskā spēka etalons. Tas ir paraugs, kam līdzinās katrs no ordeņa brāļiem savās darbībās un garīgajos meklējumos.

    Šajā bruņniecības izpratnē, katrs no ordeņa brāļiem pats sev nosaka pakāpi, cik tuvu ideālam viņš atrodas. Daži brāļiem kalpošana ordenim aprobežojas ar garīgo praktizēšanos un darbu ar sevi, citi savukārt izvēlās labdarību, TAČU ir arī tādi ordeņa brāļi, kas vēl šodien dodas uz nemierīgiem reģioniem, pakļaujot savu dzīvību briesmām, aizsargā kristiešu svētnīcas. Vai arī nodarbojas ar svētceļotāju informatīvo atbalstu, kas dodas uz svēto zemi, strādā pie saglabāšanas un atjaunošanas tām vērtībām un ordeņa noslēpumiem, kas bijušas nozaudētas ordenim liktenīgajā piektdienā. Pēc šīs līdzības varam noteikt piecus ordeņa galvenos darbības virzienus:

I. Labdarība. Kā ordeņa projektu atbalstīšana, tā arī cita veida palīdzība svētceļniekiem un kristiešu baznīcām, svētnīcām.

II. DM - Individuālā garīgā prakse brāļiem, kā arī garīgā palīdzība svētceļniekiem viņu ceļa meklējumos.

III. AM - Kristiešu svētceļnieku un viņu svētnīcu aizsardzība paaugstinātā riska zonās, tajā skaitā Āfrikā un tuvajos Austrumos. Aizsardzības misijas, dievnamu atjaunošana, palīdzība svētceļniekiem droši nokļūt līdz svētnīcām un dievnamiem. Šāds ir īsumā AM darbības spektrs.

IV. SС - ordeņa tradīciju saglabāšanas bruņinieku skola. Bruņiniekam ir jāpārvalda zobens – tas prasa laiku un apmācību. Šo mērķu realizēšanai ordeņa uzdevums ir radīt bērnu bruņinieku skolas, kur bērni no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm un „sarežģītie” bērni var mācīties bez maksas, taču ieguldot treniņos savu gribasspēku un uzcītību. Ordenis rada interešu klubus arī pieaugušiem, kur tiek pasniegta fiziskas un garīgās izaugsmes prakse, lai kļūtu spēcīgāks un izjust kareivja garu.

V. 9G - Pētnieciskais un atjaunošanas darbs vācot zaudētos ordeņa dārgumu 1307.gada piektdiena 13. Darbs pie 18 pazudušu galeru ar ordeņa dārgumiem meklēšanas.

    Šodien pasaules ģeogrāfija ir mainījusies. Taisnības un melu, gaismas un tumsas izpratnes vienkāršība, kas valdīja viduslaikos, palika pagātnē. Neviens šodien nevar pateikt precīzi, kur iet krusta gājiena robeža. Svētajā zemē? Cauri arābu kvartāliem Parīzē? Vai arī cilvēku prātos? Neskatoties uz dumpīgo mūsdienu laikmeta garu ar tā tiekšanos uz individuālismu un pašmīlu, mēs vēlreiz un vēlreiz atgriežamies pie tradicionālas sabiedrības vērtībām. Tiesa, eiropiešu tradicionālo vērtību vietā, daudzi no mums izvēlas austrumu, islāma, budisma tradīcijas, tāpēc ka savas tradīcijas un vērtības jau ir aizmirstas.

"Nav savā tēvzemē vairs praviešu." Matf, 13.nod, 57.r.

    Varbūt pirms noliegt un meklēt brīnumus austrumos, ir vērts uzzināt par eiropiešu misticisma tradīcijām, alķīmiju, ezotēriju? Šodien mēs dzīvojam laikmetā, kad bruņniecība vairs nesniedz privilēģijas. Pienācis laiks, kad atdalās sēklas no airenēm. Ordenī paliek vieta tikai izredzētajiem, tiem, kas nevaicā, kādu labu tas gūs. Tie, kas meklē ceļu uz Īsto Debesu Jeruzalemi. Un tie, kas vēlas padarīt pasauli labāku.

"Un kungs teica kalpam – ej pa ceļiem un pilsētām un pārliecini atnākt, lai pilna ir māja mana. Saku es jums, neviens no tiem sauktajiem negūs vakarēt ar mani, tā kā daudzi ir saukti, taču maz ir izvēlēto." (Sv.Evanģelija no Lukas 14:23,24)

 

"Balticum Ordo Templi" biedrība,
Reģistrācijas numurs: 40008161004
E-mail: bot@templars.lv
Tālr.: +371 277 877 81

 
Copyright © Balticum Ordo Templi. All rights reserved.