logo

UNDER CONSTRUCTION

secretariat@templars.lv +371 277 877 81

Banner

Fotoizstāde  Cēsu Vēstures un mākslas muzejā Jaunajā pilī. Atklāšana 30.06.2022.

Biedrība "Balticum Ordo Templi" aicina Cēsu pilsētas iedzīvotājus un viesus apmeklēt franču fotogrāfa Filipa Kontāla fotogrāfiju izstādi "Oksitānijas pērles - Kataru pilis".
Izstāde notiks Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja telpās un kļūs par unikālo notikumu, fotogrāfijas Latvijā tiks izstādītas pirmo reizi.

Izstādes mērķis ir pastiprināt Latvijas un Francijas kultūras saites, attīstīt sadarbību mākslas un vēstures jomā. Modināt interesi par Francijas kultūru, tradīcijām, mantojumu un dabas daudzveidību. Iepazīstināt skatītāju ar majestātiskajām celtnēm, kas veido Eiropas vēsturisko un kultūras mantojumu.

Fotogrāfiju sērija, kas veikta periodā no 2013. līdz 2016. gadam, dos iespēju aplūkot Dienvidfrancijas Oksitānijas reģiona ainavu skaistumu un krāšņumu, pavērs apmeklētājiem noslēpumaino kataru piļu romantiku, kas redzēja un atceras trubadūrus, kas dziedāja par Mīlestību, kā arī bija liecinieki krusta kara pret albiģiešiem traģēdijai.

Foto objektīvs Filipa Kontāla rokās sniedz neparastu skatījumu uz pilīm. Skatītājs iegrimdējas zemes un debesu, gaismas un tumsas, dzīves un mūžības sakrālajā mistērijā.
Pateicoties fotogrāfa prasmēm, ar mūsdienīgā digitālā attēla palīdzību izstāde palīdz paplašināt uztveri, rosina izzināt un pētīt vēsturisko mantojumu.

Izstādes izvietošana Cēsu Vēstures un mākslas muzejā ļauj vērīgajam skatītājam izveidot savas analoģijas un uzsvēr Rietumu kultūras un tās vērtību kopīgās saknes.