STARPTAUTĪSKĀS ATTIECĪBAS

2012. gadā Balticum Ordo Templi parādīja sevi starptautiskā līmenī, piedaloties Templiešu konferencē Požegā (Horvātija). Tikšanās notika augstākā līmenī, konferenču delegātus apmeklēja Horvātijas prezidents (2010 – 2015) Ivo Josipoviča kungs, kā arī pašvaldības pārstāvji. Praktiski katru gadu mēs piedalījāmies starptautiskos pasākumos un rīkojām tos arī Latvijā.

Ļoti svarīgs notikums priekš mums bija starptautiskais pasākums, kas notika Rīgā no 2018. gada 20. septembra līdz 2018. gada 24. septembrim, jo Balticum Ordo Templi bija šī pasākuma rīkotājs un organizētājs. Pasākumā piedalījās Horvātijas, Anglijas un Velsas, Norvēģijas, Lietuvas, Monako un Francijas pārstāvji. Pasākuma laikā notika pieredzes apmaiņa, izveidojās siltas un draudzīgas attiecības ar delegātiem, tika apspriesti plāni par kopējo nākotnes starptautisko sadarbību.

Viens no godātajiem pasākuma viesiem bija Nikolas Haimoviči Hastje (01.08.1928. - 04.03.2023.) no Francijas, mūsdienu Ordeņa zara OSMTJ (izveidots 20. gadsimta vidū) Reģentu Padomes Prezidents. Komunikācijas rezultātā tika konstatēts, ka Balticum Ordo Templi un OSMTJ ir kopējais skats uz mūsdienu Templiešu kustību. Mūsu Ordeņa biedri pieņēma „Templiešu Ticības Deklarāciju” arī starptautiskā līmenī, pievienojoties OSMTJ zaram, ko vada Hastje kungs Latvijas Augstākā Priorāta statusā.

Lai arī esam saistīti tikai ar vienu no mūsdienu Templiešu zariem, mēs esam atvērti saziņai, kontaktiem un sadarbībai arī ar citiem mūsdienu Templiešu zariem uz savstarpējas cieņas un skatu sakritības pamata.

Non nobis Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da gloriam!